dodano: 2020-08-06 10:53:57 edycja: 2020-08-19 11:08:36 autor: 1 odsłon: 1265

Boże Iskierki

Zespół dziecięco - młodzieżowy "Boże Iskierki" powstał przy Polskiej Misji Katolickiej z inicjatywy ks. proboszcza Cezarego Kraczkowskiego w listopadzie 2018 roku a działalność swoją prowadzi przy angielskiej Parafii St. Peter - In - Chains w Doncaster. 
Śpiewanie na chwałę Bożą, budowanie wspólnoty, pozytywnych relacji oraz pomoc wiernym w modlitwie, to jedne z licznych celów jakie zespół spełnia i realizuje w naszej lokalnej społeczności. 
Zespół prowadzi Marzena Bielamowicz – Janik, mgr sztuki z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. 
Na początku istnienia zespołowi towarzyszyli instrumentaliści; Arkadiusz Rogalski – gitara oraz Bartłomiej Cichocki – keyboard. Po odejściu instrumentalistów akompaniament wspomaga Arkadiusz Buja na keyboardzie. Z czasem do zespołu dołączył Krzysztof Głowacki, który gra na gitarze i instrumentach perkusyjnych oraz Monika Solecka – Rybarczyk – grająca na skrzypcach. 
Grupa wokalna to ponad dwadzieścia osób a są to dzieci i młodzież od lat siedmiu do piętnastu. Stroje góralskie, w których występują członkowie zakupione zostały z pieniędzy parafialnych oraz anonimowego darczyńcy. 
Zespół wielbi Boga na Mszy Świętej w jedną niedzielę każdego miesiąca w Parafii w Doncaster. W grudniu 2019 roku wystąpił gościnnie z koncertem kolęd w Polskiej Szkole w Worksop. Miał on również zaszczyt zaśpiewać na Mszy Świętej w Peterborough w czerwcu 2019 roku.
WAŻNE INFORMACJE
Próby odbywają się w każdą środę w salce przykościelnej, w godzinach od 19:00 – 20:30, jeśli jest taka potrzeba to 2 razy w tygodniu. Na zajęciach wymagane jest zaangażowanie, systematyczność, frekwencja, dzięki czemu zespół może się rozwijać. Zajęcia obejmują pracę nad dykcją i emisją głosu, kształcenie słuchu i ćwiczenie rytmiki, nabywanie umiejętności śpiewu w grupie i w głosach, powtarzanie i poszerzanie repertuaru oraz pracę nad ogólnym wizerunkiem artystycznym. Śpiew w zespole wymaga więc wiele poświęceń od młodych wykonawców, ale także umożliwia integrację polskiej społeczności katolickiej a co najważniejsze, daje dużo radości i satysfakcji z wykonywanej posługi. 
Kontakt: Marzena Bielamowicz – Janik , Tel: 07852165635


06 sierpnia 2020r. 19 sierpnia 2020r. 1 1265