PARAFIA Doncaster

Pierwsza Komunia

Pierwsza Komunia Święta jest uznawana za najważniejszy spośród wszystkich sakramentów, jakie możemy przyjąć jako chrześcijanie. Słowo Komunia z łacińskiego znaczy wspólnota, określenie Eucharystia to z greckiego dziękczynienie. Komunia Święta została ustanowiona przez Jezusa Chrystusa składającego dziękczynienie Bogu Ojcu, w Wielki Czwartek podczas Ostatniej Wieczerzy.

Od września rozpoczynają się zapisy dzieci na przygotowanie do I Komunii Świętej.

Wypełniony formularz przynoszą rodzice wraz z dzieckiem. Formularz wypełniamy CZYTELNIE, DRUKOWANYMI LITERAMI!!!

Przy zapisie dziecko ma obowiązek znać podstawowe modlitwy: Znak Krzyża, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Aniele Boży.

Zapisy potrwają końca października. Zapisy dotyczą dzieci z rocznika 2012 i starszych.

W katechezach dzieci uczestniczą w  obecności  jednego  z  rodziców.

Jeśli komunia planowana jest w parafii w Polsce, to na  koniec  kursu  dziecko otrzyma zaświadczenie, że jest przygotowane i może przystąpić  do  I Komunii  w Polsce.

Wymagany dokument to metryka chrztu dziecka.

Jezu ufam Tobie