23 Niedziela zwykła 05.09.2021

Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok, spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: «Effatha», to znaczy: Otwórz się.
Ewangelia św. Marka

1. Porządek nabożeństw w tym tygodniu:
     środa - NIE MA MSZY

czwartek - NIE MA MSZY

piątek - 18.00 - 19.25 adoracja i spowiedź
                   19.30 Msza św. i Koronka do Bożego Miłosierdzia

sobota - 17.00 Msza św.

niedziela - 8.00 / 12.30 / 16.00 Msza św.

2. Intencje mszalne na ten tydzień: http://doncaster.eparafia.pl/intencje-mszalne

4. W przyszłą niedzielę druga taca przeznaczona na Fundację kard. Glempa.

5. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku trwają rekolekcje dla księży z Polskiej Misji Katolickiej, w związku z tym nie ma Mszy w środę i w czwartek.

6. W środę uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w środę też w naszym kościele Msza krzyżma dla księży pracujących w naszej diecezji Hallam.

7. Od 19 września wracają Msze w Rotherham w niedziele o 11.00, w związku z tym od 19 września nie będzie Mszy o godz. 16.00, a Msza południowa powraca na godz. 13.15.

8. Biuro parafialne na telefon - umawiamy dzień i godzinę.

9. Od 1 sierpnia trwają zapisy na przygotowanie do I Komunii Świętej dzieci z rocznika 2013 i starszych. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w kościele. Formularz, wypełniony czytelnie, drukowanymi literami, należy przynieść do księdza. Przy zapisie dziecko ma obowiązek znać podstawowe modlitwy (Znak Krzyża, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Aniele Boży). Zapisy potrwają do końca września.

10. Dzieci, które już są po I Komunii, a chciałyby służyć przy ołtarzu mogą się zgłaszać po Mszy św.
Również, dzieci które chciałyby odprawić 9 I Piątków miesiąca mogą zgłaszać się po Mszy po książeczkę.

11. Zapisy na Msze świętą zaczynają się od czwartku i trwają do soboty do godz. 15.00 (nr telefonu 07564 413154). Za każdym razem podajemy w smsie tylko najważniejsze informacje: nazwisko, liczbę osób i godzinę Mszy. Poprawnie wysłany sms: Kowalski, 3 osoby, 12.30. Proszę opuścić zwroty grzecznościowe.
# Zachęcamy do noszenia maseczek w czasie Mszy, ale nie jest to obowiązkiem.
# Ze spowiedzią wracamy do konfesjonału. Proszę o ustawianie kolejki przy konfesjonale.
# Nie ma wyznaczonych miejsc, można zajmować całą ławkę. Osoby, które chcą zachować odstęp mogą to zaznaczyć.
# Używamy śpiewników, proszę szanować śpiewniki, można zakupić śpiewnik za £5 u pani Asi.