33 Niedziela zwykła OGŁOSZENIA 13.11.2022

1. Porządek nabożeństw w tym tygodniu:

środa - 18.00 Adoracja i Spowiedź
                  19.00 Msza św.
     piątek - 18.00 Adoracja i Spowiedź
                  19.00 Msza św.
     sobota - 17.00 Msza św.
     niedziela - 8.00 Doncaster
                       11.00 Rotherham
                       13.15 Doncaster

2. Intencje mszalne na ten tydzień: http://doncaster.eparafia.pl/intencje-mszalne

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, uroczystość, która zamyka w sobie wszystkie święta i uroczystości roku kościelnego. Jest to jednocześnie ostatnia niedziela roku kościelnego. Dla księży i braci z Towarzystwa Chrystusowego oraz sióstr Misjonarek Chrystusa króla jest to uroczystość Tytularna.
Zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę o 13.15 z kazaniem dla dzieci i z oprawą muzyczną naszego chórku.

4. Za dwa tygodnie rozpoczynamy ADWENT, czas radosnego oczekiwania na ponowne przyjście Chrystusa. Jest to zarazem niedziela rozpoczynająca nowy rok kościelny. W przyszłą niedzielę podamy szczegóły rorat i Mszy świątecznych. W I niedzielę adwentu będą poświęcone opłatki wigilijne oraz świece caritas.

5. Trwają zapisy na Zabawę Mikołajkową i spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się 4 grudnia po Mszy o 13.15 w salce parafialnej. Wszelkie informacje u osób zapisujących lub w zakrystii.

6. Terminy kursów przedmałżeńskich: sobota 19 listopada 2022, oraz drugi termin, sobota 18 marca 2023. Kurs jest jednodniowy. Wybieramy i zapisujemy się na jeden termin.

7. W przyszłą niedzielę, grupa osób, która od początku wojny na Ukrainie angażuje się w pomoc humanitarną, przeprowadzi zbiórkę na organizację transportu z pomocą na Ukrainę. Przez adwent będzie też wystawiona puszka, do której można wrzucać ofiary na pomoc i na transport, jako nasza ofiara/jałmużna adwentowa. Można też do kościoła przynosić niedopalone świece, ogarki, które posłużą do produkcji świec okopowych – świece takie palą się do 5 godzin i służą żołnierzom m.in. do podgrzewania posiłków. Można przynieść również koce, śpiwory, pościel, ręczniki, odzież zimową, środki higieny, lekarstwa, żywność.

8. Dziękujemy wszystkim osobom, które składają ofiarę na tacę w formie gift aid (żółte kopertki). W minionym roku zebraliśmy z kopertek £12,376.60, dzięki temu otrzymaliśmy zwrot w wysokości £3094. Zapraszamy osoby chętne i płacące podatki w UK  do wypełnienia deklaracji giftaid. Przypominamy jednocześnie, żeby składać ofiary tylko w żółtych kopertkach.