5 Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022

«I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz». Ewangelia św. Jana

1. Porządek nabożeństw w tym tygodniu:

środa - 17.00 - 18.55 adoracja i spowiedź
                  19.00 Msza św. i Droga Krzyżowa

piątek - 17.00 - 18.55 adoracja i spowiedź
                   19.00 Msza św. i Droga Krzyżowa

sobota - 17.00 Msza św.

niedziela - 8.00 / 11.00 / 13.15 Msza św.

2. Intencje mszalne na ten tydzień: http://doncaster.eparafia.pl/intencje-mszalne

3. Nabożeństwa wielkopostneGorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 13.15. Droga Krzyżowa w środę i w piątek po Mszy wieczornej, w Rotherham w niedzielę o 10.30.
Za udział w Drodze Krzyżowej dzieci zbierają przygotowane elementy związane z Krzyżem. W Wielkim Tygodniu przygotowują dowolną techniką krzyż z zebranymi elementami i przynoszą do kościoła w II Niedzielę Wielkanocy na 13.15.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa -  będzie można nabyć piękne stroiki przygotowane przez nasze parafianki. Serdecznie zapraszam do nabycia ich w kruchcie kościoła. Będą też palmy przygotowane przez ministrantów i ich rodziców. Zapraszam do zakupu tych palemek, całość dochodu będzie przeznaczony na wspólny wyjazd lub wspólne wyjście dla ministrantów.

5. Liturgie Triduum paschalnego:

- Msza Wieczerzy Pańskiej - 19.30 (pol./ang.)

- Droga Krzyżowa - 12.00 (pol.)
- Liturgia Męki Pańskiej - 19.00 (pol.)

Wielka Sobota
- Błogosławieństwo Pokarmów 9.00 Rotherham; 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 Doncaster
- Wigilia Paschalna - 20.00 (pol./ang.)

Niedziela Zmartwychstania
Rezurekcja Doncaster
11.00 Msza św. Rotherham
13.15 Msza św. Doncaster

6. Rozpoczęliśmy już przygotowania do Parafiady, która odbędzie się 26 czerwca 2022 na terenie przykościelnym. Serdecznie zapraszamy już dziś parafian do zaangażowania w przygotowania. Po Mszach będą dostępne listy na które można się zapisać. Potrzebujemy osób, które pomogą rozstawić sprzęt, które mogą pomóc przy różnych stanowiskach na festynie, osoby do sprzątania, oraz do upieczenia ciast. Już od dziś można zapisywać się na listy.

Poszukujemy również sponsorów, oraz zbieramy datki na loterię fantową. Serdecznie zapraszamy do przynoszenia fantów, oczywiście rzeczy nowe, a nie zużyte.

7. Ponieważ wróciliśmy już do funkcjonowania bez obostrzeń covidowych, zatem również wracamy do biura parafialnego. Od przyszłej niedzieli po Mszach będzie można tylko zamówić intencje Mszy, lub sprawy bieżące. Sprawy biurowe typu chrzest, zaświadczenia itd., można załatwić umawiając się telefonicznie do biura parafialnego.