8 Niedziela zwykła 27.02.2022

Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Ewangelia św. Łukasza

1. Porządek nabożeństw w tym tygodniu:

środa - 10.00 Msza św. z posypaniem głów popiołem
                  18.00 - 18.55 adoracja i spowiedź
                  19.00 Msza św. z posypaniem głów popiołem

piątek - 18.00 - 18.55 adoracja i spowiedź
                   19.00 Msza św. i Droga Krzyżowa

sobota - 17.00 Msza św.

niedziela - 8.00 / 11.00 / 13.15 Msza św.

2. Intencje mszalne na ten tydzień: http://doncaster.eparafia.pl/intencje-mszalne

3. Środa Popielcowa – 2 marca 2022, Msze z posypaniem głów popiołem w Doncaster o godz. 10.00 i 19.00. W Popielec obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, dwa lekkie i jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście ścisłym - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

4. Apel Papieża Franciszka: „Chciałbym zwrócić się do wszystkich, do ludzi wierzących i niewierzących. Jezus nauczał, że diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: postem i modlitwą. Zachęcam wszystkich, aby najbliższa środa 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny”.
W Środę Popielcową kościoł St Peter in Chains będzie otwarty od godz.9.00 przez cały dzień do godz. 20.00.

5. Dziś oraz w Środę Popielcową druga taca przeznaczona na Caritas – pomoc Ukrainie.

6. Nasze Zgromadzenie zgłosiło dom główny w Poznaniu oraz dom nowicjacki w Mórkowie gotowe do przyjęcia uchodźców z Ukrainy, zostaliśmy poinformowani, że już w najbliższych dniach pierwsze osoby zostaną do nas skierowane. Nasi księża pracują również na Ukrainie: w Doniecku, Mikołajewie oraz w Kamieńcu Podolskim. Księża pozostają ze swoimi parafianami, organizują dla nich pomoc na miejscu. Nasze Zgromadzenie ma możliwość wsparcia tej pomocy, dlatego to co zbierzemy z zabawy dla dzieci, ze zdrapki wielkopostnej będzie wpłacone na konto Zgromadzenia jako pomoc dla naszych księży oraz dla uchodźców, którzy będą u nas przyjęci.

7. Nabożeństwa wielkopostneGorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 13.15. Droga Krzyżowa w środę i w piątek po Mszy wieczornej, w Rotherham w niedzielę o 10.30.
Za udział w Drodze Krzyżowej dzieci zbierają przygotowane elementy związane z Krzyżem. W Wielkim Tygodniu przygotowują dowolną techniką krzyż z zebranymi elementami i przynoszą do kościoła w II Niedzielę Wielkanocy na 13.15.

8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii wygłosi ks. Wojciech Stachyra SChr. Rekolekcje rozpoczniemy w przyszły weekend i potrwają do wtorku. Msze z naukami w poniedziałek 10.00 i 19.30, wtorek 10.00 i 19.00.