12 Niedziela zwykła OGŁOSZENIA 25.06.2023

piątek - 17.30 Adoracja i spowiedź
                  18.40 Nabożeństwo Czerwcowe
                  19.00 Msza św. i Koronka

3. Już dziś zapraszamy na Parafiadę 2023 – parafialny piknik rodzinny – w niedziele 2 lipca 2023 na terenie przykościelnym. Jedną z atrakcji Parafiady będzie loteria fantowa. Prosimy już od dziś o przynoszenie fantów na loterię. Fanty można przynosić do zakrystii. Poszukujemy również sponsorów oraz osoby, które mogą ufundować vouchery na loterię.
Prosimy też o przygotowanie ciasta na Parafiadę. Zapisy po Mszy św., lub sms'em na numer parafii. Zapraszamy też chętne osoby do pomocy w trakcie pikniku. Można dziś zgłaszać swoją obecność również telefonicznie. Spotkanie organizacyjne w niedzielę 25 czerwca po Mszy o 13.15.

4. We wtorek 27 czerwca obchodzimy dla naszej diecezji uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy, patronki diecezji Hallam, zapraszam na Mszę św. o godz. 19.00, oraz nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek 29 czerwca, obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza wigilijna w środę o godz. 19.00, oraz Msza w czwartek w dzień uroczystości o 10.00.

6. W tym tygodniu I sobota m-ca – po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, rozważanie 1 tajemnicy radosnej, różaniec z procesją do sanktuarium.

7. Za dwa tygodnie (7-9 lipca) będziemy gościli w naszej parafii pana Michała Niemca – od 2008 roku jest organistą w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie. Od kilku lat związany jest z Saletyńską Szkołą Nowej Ewangelizacji w Krakowie, jest również katechetą i kompozytorem. W sobotę po Mszy o 17.00, oraz w niedzielę o 13.15zagra krótki koncert modlitewny.

8. Trwają zapisy na przygotowanie do I Komunii Świętej dzieci z rocznika 2015 i starszych. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w kościele. Formularz, wypełniony czytelnie, drukowanymi literami, należy przynieść do księdza. Przy zapisie dziecko ma obowiązek znać podstawowe modlitwy (Znak Krzyża, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Aniele Boży).
Zapisy potrwają do 30 września.
Zapisy na plebanii (33 Chequer Road, DN1 2AN), w sobotę od 13.00 do 16.00 (czerwiec, lipiec, wrzesień).
Do 30 września należy dostarczyć odpis aktu chrztu dziecka!!!

9. Czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, zachęcam do odmawiania Litanii do Serca Jezusowego. W kościele nabożeństwa czerwcowe w środę i piątek 20 min. przede Mszą., w czwartek nabożeństwo majowe po Mszy św.

10. Dla osób potrzebujących pomocy jest możliwość darmowego spotkania na konsultacje w poradni psychologicznej (w języku polskim). Informacje w zakrystii. Najbliższy dyżur we wtorek
4 lipca 2023, od godz. 10.30 do 14.00.

11. Biuro parafialne – spotkanie w biurze parafialnym umawiamy wcześniej telefonicznie lub po Mszy w zakrystii

12. Dziękujemy Miłosiernemu Bogu za dar relikwii Krzyża Świętego dla naszej parafii. Od dziś zaczynamy zapisy na peregrynację relikwii w naszej parafii.
Relikwie przyjmujemy od niedzieli do środy, oraz od środy do soboty. Jeśli nie jest możliwa obecność na Mszy św. w dniu przekazania relikwii to można przywieźć je danego dnia wcześniej na plebanię. Zapisy zawsze po Mszy św. w zakrystii.
Przy tej okazji, jeśli jest to możliwe, prosimy o złożenie ofiary na zakup nowego relikwiarza i sekretarzyka.

13. Przy Sanktuarium jest skrzynka na prośby oraz intencje za wstawiennictwem Matki Bożej z Doncaster. Msza w tych intencjach każda I środa miesiąca. Bóg zapłać za złożone ofiary.