16 Niedziela Zwykła OGŁOSZENIA 23.07.2023

czwartek - NIE MA MSZY
     piątek - 18.00 Adoracja
                  19.00 Msza św.

3. Lipiec w tradycji Kościoła to miesiąc poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa, jest to kontynuacja i dopełnienie miesiąca Serca Jezusowego oraz uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Podczas Mszy w tygodniu, jako nasze dziękczynienie, będziemy odmawiali Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa.

4. W tym tygodniu nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu spowiedzi. W piątek od 18.00 do 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W tym tygodniu nie będzie Mszy świętej w środę wieczór i porannej Mszy czwartkowej.
Mszę w piątek odprawi ks. Henry.
Również najbliższy weekend Msze poprowadzą księża angielscy. W sobotę Mszę odprawi ks. Henry, w niedzielę o 8.00 ks. Joseph, w Rotherhamie o 11.00 ks. Misjonarz, w Doncaster o 13.15 ks. Henry.

6. Przez sierpień posługę kapłańską na zastępstwie będzie sprawował ks. Jakub Kozak z diecezji radomskiej. Bardzo proszę o miłe przyjęcie ks. Jakuba, który również będzie uczęszczał na kurs języka angielskiego, oraz o pomoc w czasie Mszy św. jak również w razie potrzeby w codziennych sprawach.

7. Od niedzieli 30 lipca i przez cały sierpień nie będą wydawane żadne zaświadczenia. Kontakt w sprawie zaświadczeń, chrztów itp. Na adres mejlowy parafi: doncaster@pcmew.org
Również protokoły przedślubne będzie można spisać dopiero we wrześniu.

8.Trwają zapisy na przygotowanie do I Komunii Świętej dzieci z rocznika 2015 i starszych. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w kościele. Formularz, wypełniony czytelnie, drukowanymi literami, należy przynieść do księdza. Przy zapisie dziecko ma obowiązek znać podstawowe modlitwy (Znak Krzyża, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Aniele Boży).
Zapisy potrwają do 30 września.
Zapisy na plebanii (33 Chequer Road, DN1 2AN), będą odbywały się we wrześniu, w soboty od 13.00 do 16.00.
Do 30 września należy dostarczyć odpis aktu chrztu dziecka!!!

9. Dla osób potrzebujących pomocy jest możliwość darmowego spotkania na konsultacje w poradni psychologicznej (w języku polskim). Informacje w zakrystii. Najbliższy dyżur we wtorek
12 września 2023, od godz. 10.30 do 14.00.

10. Biuro parafialne – spotkanie w biurze parafialnym umawiamy wcześniej telefonicznie lub po Mszy w zakrystii

11. Dziękujemy Miłosiernemu Bogu za dar relikwii Krzyża Świętego dla naszej parafii. Od dziś zaczynamy zapisy na peregrynację relikwii w naszej parafii.
Relikwie przyjmujemy od niedzieli do środy, oraz od środy do soboty. Jeśli nie jest możliwa obecność na Mszy św. w dniu przekazania relikwii to można przywieźć je danego dnia wcześniej na plebanię. Zapisy zawsze po Mszy św. w zakrystii.
Przy tej okazji, jeśli jest to możliwe, prosimy o złożenie ofiary na zakup nowego relikwiarza i sekretarzyka.

12. Przy Sanktuarium jest skrzynka na prośby oraz intencje za wstawiennictwem Matki Bożej z Doncaster. Msza w tych intencjach każda I środa miesiąca. Bóg zapłać za złożone ofiary.