24 Niedziela zwykła OGŁOSZENIA 17.09.2023

10.00 Msza św.
     piątek - 17.30 Adoracja i spowiedź
                  19.00 Msza św.

3. Spowiedź w tym tygodniu w środę i piątek od godz. 17.30 do 19.00, oraz czwartek od 9.00 do 10.00.

4. W tym tygodniu obchodzimy święta:
W poniedziałek św. Stanisława Kostki – patrona Polski i Litwy, również orędownika studentów, nowicjuszy i młodzieży polskiej.
W czwartek św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty - Mateusz pochodził z Kafarnaum. Pełnił urząd celnika, gdy Jezus powołał go na apostoła. Ewangelia Mateusza najdokładniej wskazuje związek Starego i Nowego Przymierza. Według tradycji Mateusz głosił Ewangelię na Wschodzie.

5. Zapraszamy wszystkich do udziału w Jerychu Różańcowym, które odbędzie się z piątku na sobotę, 6 na 7 października. Zaczynamy Mszą św. w piątek o godz. 19.00. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i różaniec. Kończymy w sobotę Mszą o godz. 17.00. Przerwa w sobotę od 11.00 do 12.30 na spowiedź i Mszę w języku angielskim. Kolejne części różańca rozpoczynamy co pół godziny, do prowadzonej przez siebie części można przygotować pieśń i krótkie rozważania. Każdą część odmawiamy w konkretnej intencji parafialnej.

6. Próby zespołu dziecięcego w piątki od 17.30, zapraszamy chętne dzieci. Ogłaszamy konkurs na nazwę dla zespołu dziecięcego. Każdy może zaproponować swój pomysł. Do 8 października można wrzucać na tacę kartkę z propozycją nazwy dla zespołu, oraz swoim imieniem i nazwiskiem. W drugim etapie zespół i Rada Parafialna wybiorą 4 najlepsze propozycje. Ostatnim etapem będzie głosowanie na fejsbuku naszej parafii na najlepszą nazwę. Zapraszamy wszystkich do konkursu.

7. Trwają zapisy na przygotowanie do I Komunii Świętej dzieci z rocznika 2015 i starszych. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w kościele. Formularz, wypełniony czytelnie, drukowanymi literami, należy przynieść do księdza. Przy zapisie dziecko zna podstawowe modlitwy (Znak Krzyża, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Aniele Boży).
Zapisy potrwają do 30 września.
Zapisy na plebanii (33 Chequer Road, DN1 2AN): sobota 23 września 13.00 do 16.00; sobota 30 września 12.00 do 14.00.
Do 30 września należy dostarczyć odpis aktu chrztu dziecka!!!

8. Dla osób potrzebujących pomocy jest możliwość darmowego spotkania na konsultacje w poradni psychologicznej (w języku polskim). Informacje w zakrystii. Najbliższy dyżur we wtorek
3 października 2023, od godz. 10.30 do 14.00.

9. Biuro parafialne – spotkanie w biurze parafialnym umawiamy wcześniej telefonicznie lub po Mszy w zakrystii

10. Przy Sanktuarium jest skrzynka na prośby oraz intencje za wstawiennictwem Matki Bożej z Doncaster. Msza w tych intencjach każda I środa miesiąca. Bóg zapłać za złożone ofiary.