Ogłoszenia Parafialne 13.12.2020

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. 1Tes 5,16-17

1. Są dostępne świece Caritas - wigilijne dzieło pomocy dzieciom, oraz opłatki wigilijne (3 duże i 2 małe). Koszt świecy to £5, opłatki - dobrowolna ofiara.
Można je nabyć przed każdą Mszą świętą i w czasie adroacji w środę.

2. Proszę już teraz zadbać o spowiedź przedświąteczną.
środa 16.12.2020 - 18.30 - 20.00 - Doncaster
piątek 18.12.2020 - 17.00 - 19.00 - Doncaster
środa 23.12.2020 - 17.30 - Doncaster

3. W piątek na Mszy o 19.00 Roraty dla dzieci. Przychodzimy do kościoła z lampionami, osoby chętne będą mogły zostawić lampion na koniec adwentu w kościele, aby ozdobić nimi kościół na Pasterkę i na Święta.

4. Niestety z przykrością muszę poinformować, że tegoroczna wizyta kolędowa (tzw. kolęda) zostaje zawieszona. Decyzja została podjęta po rozmowie z ks. Rektorem PCM, ma to uchronić nas wszystkich przed narażaniem zdrowia, oraz księży przed ewentualnymi konsekwencjami prawnymi

5. Adwentowy konkurs dla dzieci. Przy udziale rodziców przygotowujemy własny wieniec adwentowy, dowolną techniką i z dowolnych materiałów, jednak wieńca nie dekorujemy (można oczywiście dodać świece). Przez cały adwent za każdy dobry uczynek na wieńcu umieszczamy jedną drobną ozdobę (rodzice będą to kontrolowali), staramy się tak przyozdobić wieniec adwentowy dobrymi uczynkami, aby na koniec wyszedł nam piękny stroik bożonarodzeniowy. W święta robimy zdjęcie i przesyłamy je na adres mejlowy parafii (doncaster@pcmew.org). Wysłanie zdjęcia oznacza zgodę na publikację go na naszym fejsbuku i na stronie internetowej.

6. Godziny Mszy niedzielnych: sobota 17.00; niedziela 8.00, 12.30, 16.00.
Zapisy na Msze świętą zaczynają się od czwartku (nr telefonu 07564 413154). Za każdym razem podajemy w smsie tylko najważniejsze informacje: nazwisko, liczbę osób i godzinę Mszy.
Poprawnie wysłany sms: Kowalski, 3 osoby, 12.30.
Proszę opuścić zwroty grzecznościowe.

7. Przypominamy o obowiązujących zasadach w kościele w związku z pandemią:

• obowiązkowe maseczki lub przyłbice;
  • zachowanie dystansu (w ławkach siadamy od brzegu);
  • po Mszy czekamy w ławce na wolontariuszy, nie wychodzimy bez pozwolenia;
  • nie gromadzimy się wokół zakrystii;
  • osobom nieupoważnionym nie wolno wchodzić do zakrystii;
  • na parkingu nie tworzymy grupek większych niż 6 osób.

8. Biuro parafialne (plebania na Rossington - adres w zakładce Kontakt)
czwartek 16.00 - 20.00
piątek 10.00 - 14.00