Ogłoszenia Parafialne 29.11.2020

Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie! Mk 13,37

1. Rozpoczęliśmy ADWENT, czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa. Podejmijmy dobre postanowienia na ten okres, aby Pan zastał nas czuwających, a nie ospałych i leniwych. Przypominam, że dopiero od 17 grudnia przeżywamy czas bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Nie mieszajmy czasów, pozwólmy sobie na ADWENT.

2. Na naszej stronie umieszczony został List Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii Ks. Prał. Stefana Wylężka, zachęcam do lektury, jako dobry wstęp do Adwentu.

3. Są dostępne świece Caritas - wigilijne dzieło pomocy dzieciom, oraz opłatki wigilijne (3 duże i 2 małe). Koszt świecy to £5, opłatki - dobrowolna ofiara.
Dopóki kościoły pozostają otwarte tylko na prywatną modlitwę można je nabyć w czasie wieczornych adoracji przy wejściu do kościoła. Od momentu otwarcia kościołów będzie można je nabyć przed każdą Mszą świętą.

4. W piątek na Mszy o 19.00 Roraty dla dzieci. Przychodzimy do kościoła z lampionami, osoby chętne będą mogły zostawić lampion na koniec adwentu w kościele, aby ozdobić nimi kościół na Pasterkę i na Święta.

5. Adwentowy konkurs dla dzieci. Przy udziale rodziców przygotowujemy własny wieniec adwentowy, dowolną techniką i z dowolnych materiałów, jednak wieńca nie dekorujemy (można oczywiście dodać świece). Przez cały adwent za każdy dobry uczynek na wieńcu umieszczamy jedną drobną ozdobę (rodzice będą to kontrolowali), staramy się tak przyozdobić wieniec adwentowy dobrymi uczynkami, aby na koniec wyszedł nam piękny stroik bożonarodzeniowy. W święta robimy zdjęcie i przesyłamy je na adres mejlowy parafii (doncaster@pcmew.org). Wysłanie zdjęcia oznacza zgodę na publikację go na naszym fejsbuku i na stronie internetowej.

6. Adoracje w tym tygodniu:
- niedziela 12.00 -13.00
- poniedziałek 10.30 - 11.30
- wtorek 10.30 - 11.30
- środa 18.30 - 20.00 dyżur ks. Daniela

7. Kolejne otwarcie kościołów na Msze świętę od czwartku 3 grudnia.
Godziny Mszy niedzielnych: sobota 17.00; niedziela 8.00, 12.30, 16.00.
Zapisy na Msze świętą zaczynają się od czwartku (nr telefonu 07564 413154). Za każdym razem podajemy w smsie tylko najważniejsze informacje: nazwisko, liczbę osób i godzinę Mszy.
Poprawnie wysłany sms: Kowalski, 3 osoby, 12.30.
Proszę opuścić zwroty grzecznościowe.

8. Przypominamy o obowiązujących zasadach w kościele w związku z pandemią:

• obowiązkowe maseczki lub przyłbice;
  • zachowanie dystansu (w ławkach siadamy od brzegu);
  • po Mszy czekamy w ławce na wolontariuszy, nie wychodzimy bez pozwolenia;
  • nie gromadzimy się wokół zakrystii;
  • osobom nieupoważnionym nie wolno wchodzić do zakrystii;
  • na parkingu nie tworzymy grupek większych niż 6 osób.

9. Biuro parafialne (plebania na Rossington - adres w zakładce Kontakt)
czwartek 16.00 - 20.00
piątek 10.00 - 14.00

10. Zaproszenie do Wirtualnej Wystawy Polskich Artystów - Odblask Tajemnicy - dla uczczenia 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II: https://www.tpp.london/the-relief-society-for-poles-2/reflection-of-mystery/