OGŁOSZENIA PARAFIALNE 07.07.2024

środa - 19.00 Msza św.
     piątek - 19.00 Msza św.

3. Adoracja i spowiedź w tym tygodniu: środa i piątek 17.30 - 18.50, czwartek 9.00 - 9.50.

4. Lipiec, miesiąc poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa. Zapraszam na nabożeństwo lipcowe w środy, czwartki i piątki, 10 minut przede Mszą św., odmówimy wspólnie Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa.

5. Zapraszam w środę na Mszę z formularza o św. Józefie oraz po Mszy św. na nabożeństwo do św. Józefa. W tym tygodniu w naszej wspólnej modlitwie polecać będziemy małżeństwa, rodziny oraz dzieci i młodzież opiece Opiekuna Zbawiciela.

6. W czwartek przypada święto św. Benedykta z Nursji, Patrona Europy. Benedykt należy do najgłośniejszych postaci w Kościele łacińskim. Wsławił się niezwykle mądrą i wyważoną regułą, która stała się podstawą dla bardzo wielu późniejszych rodzin zakonnych na Zachodzie. Przez założony przez siebie zakon Benedykt przyczynił się nie tylko do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Do dziś zakon Benedyktyński stanowi centrum duchowości chrześcijańskiej.

7. Dla osób potrzebujących pomocy jest możliwość darmowego spotkania na konsultacje w poradni psychologicznej (w języku polskim). Informacje w zakrystii. Najbliższy dyżur będzie miał miejsce we wtorek 9 lipca 2024.

8. Zapraszamy na spotkanie Parafialnego Klubu Seniora w czwartek 11 lipca, po Mszy o godz. 10.00. Osoby, które potrzebują pomocy w dotarciu można zgłaszać po Mszy w zakrystii lub na numer komórkowy parafii.

9. Sprzątanie kościoła w sobotę, 20 lipca, rozpoczęcie o godz. 9.00. Osoby, które chciałyby pomóc zapraszam serdecznie w tym dniu do kościoła.

10. Rektor Polskiej Misji Katolickiej, z okazji 130 rocznicy powstania PMK, zaprasza już dziś na pielgrzymkę do Aylesford, w sobotę, 7 września 2024. Wspólnemu świętowaniu będzie przewodniczył bp. Piotr Turzyński, delegat KEP ds. duszpasterstwa Emigracji Polskiej. 12.00 Anioł Pański, okazja do spowiedzi; 12.45 złożenie wieńca pod tablicą katyńską; 13.00 Eucharystia; 14.00-16.00 piknik; 16.00 konferencja: Rodzina Ulmów inspiracją dla rodzin dzisiaj; 16.30 różaniec.

11. Trwają zapisy na przygotowanie do I Komunii Świętej dzieci z rocznika 2016 i starszych. Formularze zgłoszeniowe będą dostępne w kościele. Formularz, wypełniony czytelnie, drukowanymi literami, należy przynieść do księdza. Przy zapisie dziecko ma obowiązek znać podstawowe modlitwy (Znak Krzyża, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Aniele Boży). Zapisy potrwają do 28 września. Zapisy na plebanii w sobotę od 13.00 do 16.00 (czerwiec, lipiec, wrzesień).