Bierzmowanie

Spotkanie i zapisy dla bierzmowanych w sobotę 15 października 2022, po Mszy wieczornej.

• Do sakramentu bierzmowania może przystąpić osoba, która w danym roku ukończy 14 rok życia, chyba że osoba w młodszym wieku wyraźnie przejawia dojrzałość duchową i intelektualną, aby sakrament ten przyjąć.

• Zapisy na katechezy odbywają się bezpośrednio u księży duszpasterzy, a informacje o termnie zapisów będą podane w ogłoszeniach parafialnych;

• W katechezach osoby niepełnoletnie uczestniczą obowiązkowo w obecności jednego z rodziców.

• Na koniec kandydat otrzymuje zaświadczenie, że może przystąpić do bierzmowania w Polsce, bądź w swojej lokalnej parafii.

• Świadkiem bierzmowania powinien być praktykujący katolik, który już przyjął sakrament bierzmowania. Dobrze, jeśli świadkiem jest jeden z rodziców chrzestnych bierzmowanego (warunki jak dla rodziców chrzestnych),

• Wymagany dokument to metryka chrztu.

• Kandydat  do  bierzmowania nie może  prowadzić życia sprzecznego z nauką Ewangelii (np. wspólne zamieszkanie bez ślubu).