loading...
PARAFIA Doncaster

OGŁOSZENIA 04.02.2024

1. Porządek nabożeństw w tym tygodniu:
     środa - NIE MA MSZY
     czwartek - NIE MA MSZY
     piątek - NIE MA MSZY
     sobota - 17.00 Msza św.
     niedziela - 8.00 Doncaster / 11.00 Rotherham / 13.15 Doncaster

2. Intencje mszalne na ten tydzień: http://doncaster.eparafia.pl/intencje-mszalne

3. W tym tygodniu nie będzie adoracji, spowiedzi i Mszy w dni powszednie (środa, czwartek, piątek).

4. Środa Popielcowa, rozpoczęcie Wielkiego Postu, dzień postu ścisłego – 14 lutego 2024. W Popielec obowiązuje post ścisły: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy (trzy posiłki w ciągu dnia: dwa lekkie i jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście ścisłym - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.
Msze św. z posypaniem głów popiołem w Doncaster 6.30, 10.00, 19.30.

5. Nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa – po Mszy św. w środy oraz w piątki – dla dzieci
Gorzkie Żale – w niedziele po Mszy św. o 13.15

6. Rekolekcje wielkopostne dla naszej parafii wygłosi w tym roku ks. Marcin Sęk SChr., proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie.
Termin rekolekcji: 2 do 6 marca:
Sobota i niedziela (2/3 marca) – rozpoczęcie rekolekcji;
Poniedziałek, wtorek, środa (4/6 marca) – Msze z nauką rekolekcyjną o 10.00 i 19.00.

7. W ramach Nowenny do bł. ks. Jerzego Popiełuszki zapraszam do odmawiania Litanii do bł. ks. Jerzego. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się tego zadania, by w ramach duchowego przygotowania modlić się za naszą parafię i za naszą Ojczyznę. Zapraszam również na Msze św. z formularza o bł. Jerzym w każdy 3 piątek miesiąca. Po Mszy zapraszam na modlitwę w int. Ojczyzny i o pokój na świecie: wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, wspólna Litania, ucałowanie relikwii, oraz różaniec, którego poszczególne części będziemy odmawiać co godzinę. Adoracja potrwa do północy.

8. Dla osób potrzebujących pomocy jest możliwość darmowego spotkania na konsultacje w poradni psychologicznej (w języku polskim). Informacje w zakrystii. Najbliższy dyżur we wtorek 6 lutego 2024, od godz. 10.30 do 14.00.

9. Osoby, które chciałyby dołączyć do Róży Różańcowej modlącej się za dzieci serdecznie zapraszamy, jest sporo wolnych dziesiątek różańca. Można zgłaszać się po Mszy w zakrystii.

10. W sobotę, 17 lutego, przypada nasza kolej na sprzątanie kościoła.  Osoby, które chciałyby pomóc zapraszamy do kościoła na 9.00. Sprzątanie odbywa się co dwa tygodnie, na zmianę z grupą angielską.

11. Próby zespołu dziecięcego w piątki od 17.30, zapraszamy chętne dzieci.

12. Biuro parafialne – spotkanie w biurze parafialnym umawiamy wcześniej telefonicznie lub po Mszy w zakrystii

13. Przy Sanktuarium jest skrzynka na prośby oraz intencje za wstawiennictwem Matki Bożej z Doncaster. Msza w tych intencjach każda I środa miesiąca. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Jezu ufam Tobie