OGŁOSZENIA 25.02.2024

środa - 19.00 Msza św.
     czwartek - NIE MA MSZY
     piątek - 19.00 Msza św.

3. Adoracja i spowiedź w tym tygodniu: środa 17.30 - 19.00; piątek 17.30 – 18.30.

4. W czwartek w tym tygodniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu ani Mszy św. W tym dniu księża mają spotkanie dekanalne w Leeds.

5. W tym tygodniu:
I piątek m-ca: komunia wynagradzająca;
I sobota m-ca: po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i rozważanie 4 tajemnicy światła, różaniec z procesją do sanktuarium.

6. Przez Niedziele Wielkiego Postu zapraszam dzieci do zbierania kart pracy, które pomogą zrozumieć nam lepiej Ewangelię. Karty te będą pomocą, aby przygotować plakat z drogą Jezusa prowadzącą do Krzyża i do Zmartwychwstania. Zapraszam również dzieci na Drogi Krzyżowe w piątki z przygotowanym dla nich rozważaniem.

7. Nabożeństwa wielkopostne w tym tygodniu:
Droga Krzyżowa – środa po Mszy, dla dorosłych,
                                piątek po Mszy św., dla dzieci
Gorzkie Żale – w niedziele po Mszy św. o 13.15

8. Rekolekcje wielkopostne dla naszej parafii wygłosi w tym roku ks. Marcin Sęk SChr., proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie.
Termin rekolekcji: 2 do 6 marca:
Sobota i niedziela (2/3 marca) – rozpoczęcie rekolekcji;
Poniedziałek, wtorek, środa (4/6 marca) – Msze z nauką rekolekcyjną o 10.00 i 19.00.

9. Kurs przedmałżeński dla par przygotowujących się do zawarcia związku małżeńskiego odbędzie się w sobotę 11 maja, w sali przy kościele, od godz. 9.00 do 16.30. Zapisy w zakrystii.

10. Polska Szkoła im. Mikołaja Kopernika w Doncaster ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2024/2025. Rekrutacja od 4 marca do 30 czerwca (nabór uzupełniający do końca września). Szkoła przyjmuje dzieci od 3 roku życia. Wszystkie szczegóły zapisu dziecka znajdują się na fanpage szkoły na facebook’u.
Możliwość spotkania się z osobami prowadzącymi szkołę będzie w niedzielę 10 marca, po Mszy o 13.15 w kruchcie kościoła.

11. Zapraszam na Msze św. z formularza o bł. Jerzym Popiełuszce w każdy 3 piątek miesiąca. Po Mszy zostańmy na modlitwę w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie: wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, wspólna Litania, ucałowanie relikwii, oraz różaniec, którego poszczególne części będziemy odmawiać co godzinę. Adoracja potrwa do północy.

12. Osoby, które chciałyby dołączyć do Róży Różańcowej modlącej się za dzieci serdecznie zapraszamy, jest sporo wolnych dziesiątek różańca. Można zgłaszać się po Mszy w zakrystii.

13. W sobotę, 17 lutego, przypada nasza kolej na sprzątanie kościoła.  Osoby, które chciałyby pomóc zapraszamy do kościoła na 9.00. Sprzątanie odbywa się co dwa tygodnie, na zmianę z grupą angielską.

14. Próby zespołu dziecięcego w piątki od 17.30, zapraszamy chętne dzieci.

15. Biuro parafialne – spotkanie w biurze parafialnym umawiamy wcześniej telefonicznie lub po Mszy w zakrystii

16. Przy Sanktuarium jest skrzynka na prośby oraz intencje za wstawiennictwem Matki Bożej z Doncaster. Msza w tych intencjach każda I środa miesiąca. Bóg zapłać za złożone ofiary.