loading...
PARAFIA Doncaster

OGŁOSZENIA 31.12.2024

1. Porządek nabożeństw w tym tygodniu:
     poniedziałek - 10.30 Doncaster
     wtorek - NIE MA MSZY
     środa - 19.00 Msza św.
     czwartek - 10.00 Msza św.
     piątek - 19.00 Msza św.
     sobota - 17.00 Msza św.
     niedziela - 8.00 Doncaster / 11.00 Rotherham / 13.15 Doncaster

2. Intencje mszalne na ten tydzień: http://doncaster.eparafia.pl/intencje-mszalne

3. W poniedziałek przypada Nowy Rok oraz uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msza św. w Doncaster o godz. 10.30. Uroczystość ta, w Anglii, nie jest uroczystością nakazaną.

4. W tym tygodniu przypada nam:
I środa m-ca Msza w int. do Matki Bożej z Doncaster, oraz nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
I piątek m-ca komunia wynagradzająca, po Mszy litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
I sobota m-ca po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, rozważanie 2 tajemnicy światła, różaniec z procesją do sanktuarium.

5. Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli, w Anglii i Walii zostaje przeniesiona na niedzielę 7 stycznia. W tym też dniu pobłogosławimy kredę do oznaczenia naszych domów

6. Święto Chrztu Pańskiego zostaje przeniesione na poniedziałek, 8 stycznia. Dzień ten kończy okres Narodzenia Pańskiego, jednak według naszej tradycji kolędy możemy jeszcze śpiewać do 2 lutego do święta Ofiarowania Pańskiego, które przypada 40 dni po Bożym Narodzeniu.

7. W 2024 roku przypada 40 r. narodzin dla Nieba bł. ks. Jerzego Popiełuszki, aby duchowo przygotować się na ten dzień i wyprosić potrzebnych łask za wstawiennictwem Patrona naszej Parafii, rozpoczynamy od piątku, 19 stycznia, Wielką Dziewięciomiesięczną Nowennę. Na przygotowanych kartach możemy zapisać się na jeden dzień w tygodniu, kiedy będziemy odmawiać modlitwę do bł. Jerzego. W soboty i niedziele wspólnie będziemy odmawiać Litanię na zakończenie Mszy św.

8. Dla osób potrzebujących pomocy jest możliwość darmowego spotkania na konsultacje w poradni psychologicznej (w języku polskim). Informacje w zakrystii. Najbliższy dyżur we wtorek 9 stycznia 2023, od godz. 10.30 do 14.00.

9. Osoby, które chciałyby dołączyć do Róży Różańcowej modlącej się za dzieci serdecznie zapraszamy, jest sporo wolnych dziesiątek różańca. Można zgłaszać się po Mszy w zakrystii.

10. Zapraszamy chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła, w soboty od 9.00. Sprzątanie odbywa się co dwa tygodnie, na zmianę z grupą angielską. Zgłoszenia w zakrystii.

11. Próby zespołu dziecięcego w piątki od 17.30, zapraszamy chętne dzieci.

12. Biuro parafialne – spotkanie w biurze parafialnym umawiamy wcześniej telefonicznie lub po Mszy w zakrystii

13. Przy Sanktuarium jest skrzynka na prośby oraz intencje za wstawiennictwem Matki Bożej z Doncaster. Msza w tych intencjach każda I środa miesiąca. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Jezu ufam Tobie