OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08.09.2024

środa - 19.00 Msza św.
     piątek - 19.00 Msza św.

3. Adoracja i spowiedź w tym tygodniu: środa 17.30 - 18.50, czwartek 09.00 - 9.50, piątek 17.30 - 18.50.

4. Zapraszam w środę na Mszę z formularza o św. Józefie oraz po Mszy św. na nabożeństwo do św. Józefa. W tym tygodniu w naszej wspólnej modlitwie polecać będziemy małżeństwa, rodziny oraz dzieci i młodzież opiece Opiekuna Zbawiciela.

5. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, dzień, kiedy św. cesarzowa Helena odnalazła relikwie Krzyża naszego Zbawiciela. Cieszymy się ogromną łaską Bożą, że w naszej parafii posiadamy relikwie Krzyża św., w piątek zapraszam na Mszę z formularza świątecznego. Przynieśmy na Mszę krzyże z naszych domów, aby wyznać wiarę z krzyżem w ręku, i na zakończenie Mszy podejść do ucałowania relikwii i dotknąć relikwii krzyżami z naszych domów. Ucałowanie relikwii również w sobotę i niedzielę po Mszach św.

6. Zapisy na przygotowanie do I Komunii Świętej dzieci z rocznika 2016 i starszych. Formularze zgłoszeniowe są dostępne w kościele. Formularz, wypełniony czytelnie, drukowanymi literami, należy przynieść do księdza. Zapisy trwają do 28 września. Zapisy na plebanii w sobotę od 13.00 do 16.00.

7. Spotkanie i zapisy dla osób, które chciałyby przystąpić do sakramentu bierzmowania w sobotę 21 września, po Mszy wieczornej, w kościele. Na przygotowanie można zapisać osoby, które w tym roku kończą 14 rok życia. Formularze dostępne są przy ogłoszeniach. Do końca października należy dostarczyć odpis aktu chrztu.

8. Katechezy do bierzmowania będą równocześnie katechezami dla młodzieży. Każdy od 14 roku wzwyż jest mile widziany. Katechezy będą oparte o rozważanie Pisma Świętego, poznawanie Tradycji i dogmatów Kościoła, oraz wspólną adorację Najświętszego Sakramentu. Spotkania są otwarte, nie trzeba się zapisywać.

9. Dla osób potrzebujących pomocy jest możliwość darmowego spotkania na konsultacje w poradni psychologicznej (w języku polskim). Informacje w zakrystii. Najbliższy dyżur będzie miał miejsce we wtorek 10 września 2024, od godz. 10.30 do 14.00.

10. Sprzątanie kościoła w sobotę, 14 września.  Osoby, które mogą pomóc zapraszam do kościoła na 9.00.

11. Spotkanie Klubu seniora w czwartek, 5 września, na salce parafialnej. Zapraszamy na godz. 10.30.