Ogłoszenia Parafialne 21.07.2024

3. W najbliższym tygodniu nie będzie Mszy św. i nabożeństw w środę, czwartek i piątek. Mszę w sobotę poprowadzi ks. Marcin, a w niedzielę ks. Henry.
Od 31 lipca, przez cały sierpień, na zastępstwie wakacyjnym będzie w naszej wspólnocie ks. Tomasz Piątkowski. Bardzo proszę o wsparcie i pomoc ks. Tomaszowi, zwłaszcza osoby czytające i śpiewające na Mszach, również o zadbanie o śpiew pieśni w czasie Mszy.

4. Kontakt z parafią przez skrzynkę mejlową, doncaster@pcmew.org. Kontakt telefoniczny tylko w nagłych wypadkach.

5. Zapraszamy na spotkanie Parafialnego Klubu Seniora w czwartek 25 lipca, na godz. 10.00. Osoby, które potrzebują pomocy w dotarciu można zgłaszać po Mszy w zakrystii lub na numer komórkowy parafii.

6. Sprzątanie kościoła w sobotę, 3 sierpnia, rozpoczęcie o godz. 9.00. Osoby, które chciałyby pomóc zapraszam serdecznie w tym dniu do kościoła.

7. Zapisy na przygotowanie do I Komunii Świętej dzieci z rocznika 2016 i starszych powrócą od soboty 31 sierpnia. Formularze zgłoszeniowe będą dostępne w kościele. Formularz, wypełniony czytelnie, drukowanymi literami, należy przynieść do księdza. Przy zapisie dziecko zna podstawowe modlitwy (Znak Krzyża, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Aniele Boży). Zapisy potrwają do 28 września. Zapisy na plebanii w sobotę od 13.00 do 16.00 (czerwiec, lipiec, wrzesień).

8. Ogromne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i poprowadzenie naszego festynu PARAFIADA 2024:
- Radzie Parafialnej i Radzie Duszpasterskiej za pracę nad przygotowaniem i przebiegiem festynu, za poświęcony czas, pomysły, siły i miłą atmosferę;
- wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli rozstawiać stoliki i wszelkie sprzęty, tym którzy poświęcili czas i stali przy stanowiskach, pilnowali porządku i pomagali w posprzątaniu po Parafiadzie;
- wszystkim osobom, które przygotowały pyszne ciasta i podzieliły się swoim talentem kulinarnym z nami wszystkimi. Nic z ciast nam nie zostało, tak pyszne, rozeszły się wszystkie;
- sponsorom, którzy ufundowali vouchery i fanty na loterię:
Movement Physiotherapy by Dorota Wierzbowska, Star’s Fashion, Beauty Addiction Doncaster Clinic, Happy Sweets (Wata Cukrowa), Paulina Kułan Pawłowska – Supreme Financial Solutions ltd, BoSka Hair Repair, Tropic with Wioleta Ostaniewicz, DD Clinic, Do it at home, Jowita Cake, Goral Footwear, Polskie torty i ciasta Doncaster, Hokus Pokus Kids, NatLashes, The Salvation Army, KM Photo Studio, MS Photography with Love, Mona Art.,
- Arabesque Dance School; Pro Champions Football Academy, Figa z Makiem Bake & Cake
- Renata Independent Thermomix Advisor, Camilla Choma – Miody; Ice Creams & Dreams, Spiral Fries.

9. Rektor Polskiej Misji Katolickiej, z okazji 130 rocznicy powstania PMK, zaprasza już dziś na pielgrzymkę do Aylesford, w sobotę, 7 września 2024. Wspólnemu świętowaniu będzie przewodniczył bp. Piotr Turzyński, delegat KEP ds. duszpasterstwa Emigracji Polskiej. 12.00 Anioł Pański, okazja do spowiedzi; 12.45 złożenie wieńca pod tablicą katyńską; 13.00 Eucharystia; 14.00-16.00 piknik; 16.00 konferencja: Rodzina Ulmów inspiracją dla rodzin dzisiaj; 16.30 różaniec.