loading...
PARAFIA Doncaster

OGŁOSZENIA 21.01.2024

1. Porządek nabożeństw w tym tygodniu:
     środa - 19.00 Msza św.
     czwartek - 10.00 Msza św.
     piątek - 19.00 Msza św.
     sobota - 17.00 Msza św.
     niedziela - 8.00 Doncaster / 11.00 Rotherham / 13.15 Doncaster

2. Intencje mszalne na ten tydzień: http://doncaster.eparafia.pl/intencje-mszalne

3. Zapraszamy wszystkie dzieci w niedzielę, 4 lutego, na zabawę karnawałową - bal przebierańców. Zapisy po Mszach św. Koszt 4 funty od dziecka (trzecie dziecko z rodzeństwa 0 funtów), dorosły 2 funty (w tym kawa lub herbata i kawałek ciastka).
UWAGA!!! Nie będzie zapisów przy wejściu na salę.

4. Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane tradycyjnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej, piątek, 2 lutego.
Msze św. z pobłogosławieniem gromnic o godz. 10.00 i 19.00.

5. Środa Popielcowa, rozpoczęcie Wielkiego Postu, dzień postu ścisłego (2 posiłki lekkie, 1 do syta, bez mięsa) – 14 lutego 2024.
Msze św. z posypaniem głów popiołem 6.30, 10.00, 19.30.

6. Zapraszam w środę po Mszy na nabożeństwo do św. Józefa. W tym tygodniu polecać będziemy zmarłych z naszych rodzin i parafii, umierających, oraz prosić o dobrą śmierć.

7. W tym tygodniu ostatni piątek miesiąca - zapraszam na Mszę i nabożeństwo przy relikwiach Krzyża Świętego. Msza święta z formularza o Krzyżu, po Mszy Litania do Krzyża Świętego i ucałowanie relikwii Krzyża św.

8. W ramach Nowenny do bł. ks. Jerzego Popiełuszki zapraszam do odmawiania Litanii do bł. ks. Jerzego. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się tego zadania, by w ramach duchowego przygotowania modlić się za naszą parafię i za naszą Ojczyznę. Zapraszam również na Msze św. z formularza o bł. Jerzym w każdy 3 piątek miesiąca, po Mszy wspólna Litania i ucałowanie relikwii.

9. Dla osób potrzebujących pomocy jest możliwość darmowego spotkania na konsultacje w poradni psychologicznej (w języku polskim). Informacje w zakrystii. Najbliższy dyżur we wtorek 6 lutego 2024, od godz. 10.30 do 14.00.

10. Osoby, które chciałyby dołączyć do Róży Różańcowej modlącej się za dzieci serdecznie zapraszamy, jest sporo wolnych dziesiątek różańca. Można zgłaszać się po Mszy w zakrystii.

11. W sobotę, 3 lutego, przypada nasza kolej na sprzątanie kościoła.  Osoby, które chciałyby pomóc zapraszamy do kościoła na 9.00. Sprzątanie odbywa się co dwa tygodnie, na zmianę z grupą angielską.

12. Próby zespołu dziecięcego w piątki od 17.30, zapraszamy chętne dzieci.

13. Biuro parafialne – spotkanie w biurze parafialnym umawiamy wcześniej telefonicznie lub po Mszy w zakrystii

14. Przy Sanktuarium jest skrzynka na prośby oraz intencje za wstawiennictwem Matki Bożej z Doncaster. Msza w tych intencjach każda I środa miesiąca. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Jezu ufam Tobie