loading...
PARAFIA Doncaster

OGŁOSZENIA 07.01.2024

1. Porządek nabożeństw w tym tygodniu:
     środa - 19.00 Msza św.
     czwartek - 10.00 Msza św.
     piątek - 19.00 Msza św.
     sobota - 17.00 Msza św.
     niedziela - 8.00 Doncaster / 11.00 Rotherham / 13.15 Doncaster

2. Intencje mszalne na ten tydzień: http://doncaster.eparafia.pl/intencje-mszalne

3. Dziś na Mszach błogosławimy kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak, że przyjęliśmy w nasze progi Wcielone Słowo (CMB 2024 Christus Mansionem Benedicat – Chryste mieszkanie błogosław, lub po staropolsku KMB 2024).

4. Święto Chrztu Pańskiego zostaje przeniesione na poniedziałek, 8 stycznia. Dzień ten kończy okres Narodzenia Pańskiego, jednak według naszej tradycji kolędy możemy jeszcze śpiewać do 2 lutego do święta Ofiarowania Pańskiego, które przypada 40 dni po Bożym Narodzeniu.

5. Zapraszam w środę na Mszę z formularza o św. Józefie oraz po Mszy św. na nabożeństwo do św. Józefa. W tym tygodniu w naszej wspólnej modlitwie polecać będziemy małżeństwa, rodziny oraz dzieci i młodzież opiece Opiekuna Zbawiciela.

6. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii, zwana popularnie Kolędą. W tym roku informacje o spotkaniach w ramach kolędy są wysyłane sms’em. Proszę oczekiwać na wiadomość w tej sprawie. Bardzo proszę również o otwartość na proponowane daty, proszę pamiętać, że nie da rady ustalić wszystkich wizyt pod konkretne oczekiwania parafian.

7. W 2024 roku przypada 40 r. narodzin dla Nieba bł. ks. Jerzego Popiełuszki, aby duchowo przygotować się na ten dzień i wyprosić potrzebnych łask za wstawiennictwem Patrona naszej Parafii, rozpoczynamy od piątku, 19 stycznia, Wielką Dziewięciomiesięczną Nowennę. Na przygotowanych kartach możemy zapisać się na jeden dzień w tygodniu, kiedy będziemy odmawiać modlitwę do bł. Jerzego. W soboty i niedziele wspólnie będziemy odmawiać Litanię na zakończenie Mszy św.

8. Dla osób potrzebujących pomocy jest możliwość darmowego spotkania na konsultacje w poradni psychologicznej (w języku polskim). Informacje w zakrystii. Najbliższy dyżur we wtorek 9 stycznia 2023, od godz. 10.30 do 14.00.

9. Osoby, które chciałyby dołączyć do Róży Różańcowej modlącej się za dzieci serdecznie zapraszamy, jest sporo wolnych dziesiątek różańca. Można zgłaszać się po Mszy w zakrystii.

10. Zapraszamy chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła, w soboty od 9.00. Sprzątanie odbywa się co dwa tygodnie, na zmianę z grupą angielską. Zgłoszenia w zakrystii.

11. Próby zespołu dziecięcego w piątki od 17.30, zapraszamy chętne dzieci.

12. Biuro parafialne – spotkanie w biurze parafialnym umawiamy wcześniej telefonicznie lub po Mszy w zakrystii

13. Przy Sanktuarium jest skrzynka na prośby oraz intencje za wstawiennictwem Matki Bożej z Doncaster. Msza w tych intencjach każda I środa miesiąca. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Jezu ufam Tobie